A mögöttünk hagyott esztendőben is eléggé kitettek magukért a producerek a tengerentúlon, rengeteg hihetetlen és fantasztikus műsorral találkozhattunk. Eme cikksorozatunkban megkíséreljük bemutatni a legextrémebb, legőrültebb ötleteteket - persze volt már néhány, amelyet korábban bemutattunk, ezektől most eltekintünk -. Abban is biztosak lehetünk, hogy az idei évben még jobban le fog csökkeni a nézők ingerküszöbe, durvábbnál durvább képsorokra számíthatunk.
Első áldozatunk a Solitary című reality sorozat, amely a FOX csatornahálózat valóságshowkra specializálódott csatornája, a Fox Reality mutatott be, még a nyár folyamán. Június 5.-én volt a premier és már július 24-én győztest is hirdettek ebben a félelmetes pszichológiai játékban. Adott 9 vállalkozó kedvű játékos, akiket 9 különböző - a Kocka című film kockáira emlékeztető - szobába zártak be a műsor időtartamára és ezen idő alatt senkivel nem kommunikálhattak, hozzájuk is csak egy gépi hang - Val-nak hívták - szólt, kizárólag akkor, amikor utasításokat adott a különböző feladatok elvégzésére. Ugyanis ez volt a műsor kulcsa, keményebbnél-keményebb küldetésekben mérettek meg a játékosok, szobáik falain belül. A teljesség igénye nélkül néhány durva feladat: szöges ágyon fekvés, éhezés, őrjítő zajok, agymosási kísérletek és hasonló őrületek állandóan. Volt olyan epizód, ahol a sötétben ülve kellett földön guruló világító golyócskákat gyűjtögetni, Val parancsainak megfelelően.
Apropó, Val. Igazából a játékban nem is a küldetések vágták taccsra a játékosok idegrendszerét, hanem a feladatokat és a versenyzőket felügyelő komputerhang, amely néha a nézőt is az őrületbe tudta kergetni. A játékosok egyébként teljesen változatos élethelyzetekből érkeztek, volt itt tanár vagy épp kozmetikus is. Hetente történtek a kiesések, addig míg végül már csak ketten maradtak, akik tényleg kőkemény küldetések végrehajtásával próbálták bizonyítani, hogy ők érdemlik meg leginkább a fődíjat, az 50.000 dollárt.
Ugye, hogy változnak az idők? Egykor már megbotránkoztunk a Big Brother házán is, ma pedig nyugodtan nézzük, hogy emberek kis lyukakba zárva hajtanak végre őrültebbnél-őrültebb feladatokat. Mindenesetre az alapötlet a Solitary számára egy hármast ért a Szemle őrület-skáláján. Ama költői kérdésre pedig, hogy mi a határ a reality műsorokat illetően...valószínűleg senki sem tudja a választ. A világ, amelyben nők szüzességére lehet licitálni vagy amelyben emberek önként megkínozzák magukat pár dollárért, nos az a világ már végérvényesen elindult a lejtőn.