SZEMLE
Aktuális

Ma 2024.04.24. van.

Utolsó frissítés időpontja:
2008-03-22 17:50:23

RSS

CLIPS.HU



Tartalom
2007-04-30, Immigration is a Time Bomb

Rod Liddle Immigration is a time bomb című filmje félelmetes képet fest a jelen és a jövő Nagy-Britanniájáról. Hála a rendkívül enyhe bevándorlási és munkavállalási politikának, a rendező szerint a következő harminc évben a brit lakosság száma körülbelül 6.1 millió fővel fog nőni, amelyből majdnem 5.1 milliót tesznek ki a bevándorlók, akik főleg a jobb megélhetés reményében érkeznek a szigetországba. Már eddig is milliók érkeztek különböző országokból, főként Indiából, Pakisztánból, Afrikából, de számottevő a kelet-európaiak és a kurdok száma is. A sokszínűség azonban elég kevés pozitívumot hordoz magában, mindennaposak a konfliktusok az egyes népcsoportok között, amelyek helyenként elég agresszívak. A film a kurdok és a pakisztániak szembenállásán keresztül mutatja be nekünk eme problémát, amelyet az érintettek hajlamosak eléggé elbagatellizálni. Tulajdonképpen az egész alkotás a bevándorlás problémáit tárja fel, elég bulváros környzetben, előítéletektől nem mentes módon.

A fentebb említetten kívül rendkívül jelentős gond még - és ez nem csak Angliában van így - az iszlám egyre nagyobb mértékű térnyerése is. Ahogy Liddle a holland példán keresztül bemutatja, véres konfliktusokat szül a liberalista világnézet és a szigorú iszlám szembenállása. Mint ahogy hazánkban is többször szerepelt a híradásokban, egyes angol iskolák olyan feladatokra kötelezték tanítványaikat (mint például úszás), amelyek az iszlám diákok számára sértőek voltak. Ebből aztán politikai vita és még mélyebb szakadék keletkezett az iszlám követői és a világi nézeteket vallók között.



Liddle filmjének nagy részében eme problémát boncolgatja, több esetben nyíltan bírálva az iszlám követőinek tetteit. És ezzel el is jutottunk kritikánk kulcspontjához. Az Immigration is a time bomb egy erőteljesen szélsőséges és offenzív film, amely a bevándorlók által a Nagy-Britanniának hozott pozítivumok egyikét sem mutatja be, kizárólag uszít a nem brit származású lakosok ellen. A tények erőteljesen egyoldalúan kerülnek tálalásra, és több esetben bemutatásra kerülnek a rendező rasszista nézetei.

Nem kell túl messzire menni, ha az internetes keresőbe beütjük a film címét, több tucat olyan oldalt találhatunk, amelyek a filmben bemutatott minden egyes tényt megcáfolják. A probléma felett azonban nem lehet elsiklani. A bevándorlás minden esetben rengeteg negatívummal jár, sokkoló például látni, hogy Nagy-Britanniában az összes alantas munkát külföldiek végzik, többek között magyarok is. Rövidtávon lehet, hogy ez sok pozítivumot jelent a befogadó országnak, de egyszerű logikával belátható, hogy ennek az ördögi körnek kemény végeredménye lesz.

Cikkszerző: nightfly


Hozzászólás írása:




Ellenőrző kód




Keresés
Keresés az oldal tartalmában:

Eheti premier

Fontos Tájékoztató

HETI PREMIER

Szavazás

A nevesebb dokumentumfilmek-rendezők jobb filmeket készítenek, mint ismeretlen társaik?

Igen, egyértelműen.
Michael Moore a király.
Nem számít a név.
Nem, sőt árt nekik a hírnév.
HUH.HU
HUH.HU
HUH.HU - vicces képek , videók és viccek